Порушується сон, знижується апетит і відбувається занепад сил. Температура може підніматися до позначки 39 градусів за Цельсієм і супроводжуватися кашлем і нежиттю. Такі симптоми можна сплутати з грипом або застудою.

Через кілька днів картина захворювання змінюється: температура знижується, але кашель і нежить посилюються, а також з'являється чутливість очей. Часто вранці може виникати злипання вік. Батькам необхідно звернути увагу на перші висипання, які з'являються на внутрішній стороні щік і губ. Саме цей симптом і дасть точне розуміння - у дитини кір! Катаральний період змінився періодом висипань: висип з'являється за вухами, на обличчі, шиї, верхній частині грудей і через два дні покриває усе тіло, а на 3 добу - нижні кінцівки.

У цей період, як правило, повертається температура до 39 градусів за Цельсієм, ще більше посилюється нежить, кашель і з'являється набряк повік і тіла. До перелічених симптомів також може додатися пронос.

Період реконвалесценції - справа йде на поправку: висип блідне і зникає у міру появи, а шкіра починає лущитися. Також нормалізується температура тіла.

Які ускладнення після кору?

Інфекція послаблює імунітет і організм стає чутливим до бактеріальних інфекцій. У маленьких дітей після кору часто виникає запалення середнього вуха.

хворий малюк

Профілактика кору

Профілактикою кору служить вакцинація. Щоб зупинити поширення кору в трьох областях зі спалахом (Івано-Франківської, Одеської та Тернопільській областях.), Міністерства охорони здоров'я, освіти і науки вводять запобіжні заходи: через поширення інфекції, вакциновані проти кору діти не будуть допускатися до навчальних закладів. Про це повідомляється {C}на сайті МОЗ.